BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

European Participation Ivestigators Vilniuje [3 dalis iš 3]

Vieta: Vilnius, Lietuva
Laikas: 2005 lapkričio 15-20d
Veiksmas:

Trečioji diena - keionės po mokyklas. Kadangi projekto esmė - tyrimas, tai pirmiausia visus dalyvius suskirstę grupelėmis (jų viso api epie 50), pasiėmėm į savo mokyklas. Maniškėje vizitas buvo tiesiog tragedija. Turėjau garbės mokytis Šv. Kristoforo vidurinėje. Tai žinokite, jaučiaus lyg mokyklos administracija darytų man didžiausią paslaugą, priimdama užsieniečius. Garbiosios pavaduotojos, direktorės ir kt aktyvistės ryškiai net nepagauna jauno žmogaus iniciatyvumo esmės, noro pažinti kiek daugiau, nei per pamokas dėstoma. <img src='http://farm1.static.flickr.com/140/360853601_c696e8af8f.jpg?v=0'>
Žodž, jei kada turėsite progą leisti savo vaiką į šią mokyklą ir norėsite, kad jis augtų kaip asmenybė, proga nepasinaudokite. Na, papasakojojo mokinių taryba apie mūsų parlamento veikimą (arba apie tai, kaip jis turėtų veikti…), šiaip pasibendravom ir dingom. Po pietų lėkėm į Trakus. Pirmiausia aplankėme Trakų gimnaziją. Visai jauki vietelė, gražiai prisistatė, papasakojo apie savo pralamentą, veiklas, būrelius ir t. t. Ekskursija po pilį, kibinų paskanavimas ir namo! Žinoma, kaip ir kiekvieną vakarą - geras vakarėlis.
Ketvirtoji dienelė - linksmybės. Kas norėjo pasišopinti, lėkė į Europą ir Akropolį. Visi kiti - į ekskursiją po miestą. Labai maloniai pasivaikščiojom, pasišnekėjom apie gyvenimą, pabandėm prisiminti istorijos žinias…po pietų kelios diskusijos, o vakare - Oskarų įteikimo ceremonija. Su persirenginėjimo žaidimais, dainavimo konkursais, nominacijomis (hm, prizas tai labai gražus - kaspinėliu papuoštas Euro alaus butelis - argi ne šaunu?). Nerealiai prisidūkom + eilinį kartą turėjau galimybę pasibūti dėmesio centre (o tai aš dievinu!). Viską vainikavo tradiciniu tapęs berniukų striptizas…
Paskuitinė diena - paskutinės diskusijos, aptarimai, prisiminėm ir įsivertinom pačius mainus. Buvo nerealiai malonu iš žmonių gauti grįžtamąjį ryšį.
<img src='http://farm1.static.flickr.com/154/360875660_cbf3e415f3.jpg?v=0'>
Taip, kad, vaikai
, jei kada dalyvausite renginyje ir turėsite galimybę pasišnekėti su organizatoriais, būtinai pasakykite komentarus (t'skant suteikite feedback'ą) - ir ne tik nenatūraliai girkite. Tiesiai šviesiai išsakykite, kas patiko ir kas ne. Teigiama info bus savimeilės paglostymui, o kritika padės ateity tobulėti ir daryti mažiau klaidų (juk visi mokomės).
Tai štai, sužinojom pagrindines kladias. Viena iš didžiausių - per didelis buvimas savoje chebroje ir mažas dėmesys dalyviamas. Ma, tikrai, mes vieni nuo kitų kaifuojam. Tai kaip daba atsiskirti ir su dalyviais būti. Bet per laiką + kituose projektuose padalyvavę ir pamatę, kaip nefaina, kai organizatoriai ignoruoja, susitvarkėm. Per kitus projektus ta problema vis mažėjo. Bet apie tai vėliau.
Na, ir galų gale visi išsiskirstė. Nzn, kažkaip su niekuo labai nesusidraugavau, tai kaip ir gan vienodai tas išsiskirstymas vyko. Bye bye, till next time, good luck ir t. t. Bet čia ne visiem taip. Mūsų mergička taip susidraugavo su vienu vaikinuku iš UK, kad virkavo visą dieną, o paskui gal mėnesį kaip nesava buvo, tūsuose nedalyvavo normaliai ir išvis. Žodžiu, tikrai didelis ryšys tarp žmogiukų turėjo atsirasti. Tikrai nerealiai gražu…
<img src='http://farm1.static.flickr.com/161/360853606_14999ea58d.jpg?v=0'>
Beje, šių mainų metu įvyko labai svarbus dalykas: italiukas Renzo pasiūlė mums prisijungti prie tarptautinės organizacijos AEGEE. Labai labai ačiū jam, nes dabar mums atsivėrė labai didelės galimybės, daugybė kelionių, nuotykių ir pažinčių. Gyvenimas verda! Ne už ilgo įdėsiu šiokios tokios info ir apie pačią AEGEE-Vilnius!

Renzo iš AEGEE-Trevizo (po kaire) :
<img src='http://farm1.static.flickr.com/141/360858314_c2e072899c.jpg?v=0'>

Taip pat apturėjom pirmą savo konfliktą dėl kultūrų skirtumo. Kadangi chebra mėgstanti ryte pamiegoti, tai rytinės sesijos nuolat prasidėdavo vėliau, nei planuota. Tačiau viso projekto organizatorius (vokiečio) buvo labai tuo nepatenkintas ir net iš viso to gavosi konfliktas, kodėl laiku atėję žmonės turi laukti vėluojančių ir nieko neveikti. Na, o mūsų požiūris kiek kitas - programa daroma ne laikrodžiui, o žmonėms. Tad jei pusė chebros nesusirenka, reiškia laukiam.

Siūlau padiskutuoti: kaip griežtai panašiuose renginiuose turėtų būti laikomasi grafiko?

Nuotraukų albumas
<div style=”text-align:center;width:194px;font-family:arial,sans-serif;font-size:83%”><div style=”height:194px;background:url(http://picasaweb.google.com/f/img/transparent_album_background.gif) no-repeat left”><a href=”http://picasaweb.google.com/EziukasSuKedais/EPIInLT”><img src=”http://lh5.google.com/image/EziukasSuKedais/RagiB-UaorE/AAAAAAAAAGk/dIS2MYMa8D0/s160-c/EPIInLT.jpg” width=”160″ height=”160″ style=”border:none;padding:0px;margin-top:16px;”></a></div><a href=”http://picasaweb.google.com/EziukasSuKedais/EPIInLT”><div style=”color:#4D4D4D;font-weight:bold;text-decoration:none;”>EPI in LT</div></a><div style=”color:#808080″></div></div>

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. eziukassukedais:

  Mainų organizavimo metu turėjome tokią nuomonę: programa organizuojama žmonėms. Ir blogai, jei pusė ar trečdalis jų toje programoje nesudalyvaus.

  Iš kitos pusės - gal kartą praleidę kažką, nebevėluos daugiau. Bet tai jau griežta, net baudimu kvepia - juk siekiame komfortabilios ir malonios atmosferos. ar tai gerai?

  Kaip jumi manot?

  Redagavo eziukassukedais 2007-01-18 01:21

 2. Anonymous:

  pabandykite tiesiog visiems susirinkus pirma karta dalyviams skirti uzduoti: tegul jie visi sukuria dienotvarke. pries tai, zinoma, jus jiems pasakote ka siulote nuveikti, ir kiek kas gali trukti :)

  jei ka skype me: rudnosis

Rašyti komentarą