BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jaunimo iniciatyvų organizavimas (JTBA)


Vieta: Kulautuva, Lietuva
Laikas: 2006 sausio 26-29d
Veiksmas:

Intro
Yra tokia Jaunimo Tarptautinio Bendradarbiavimo Agentūra (JTBA), kuri atsakinga už Europos Komisijos programą Aktyvus jaunimas (Youth in action) t.y. jos finansuojamus projektus. Pinigėlių Europos Sąjunga kokybiškiems janimo organizuojamiems projektams tikrai negaili. Tai labai džiugu. Taip pat JTBA atsakinga, kad tie projektai vyktų sklandžiai ir kokybiškai. Todėl rengiami naujokų mokymai papasakoti apie pagrindinius programos kriterijus, finansų tvarkymą ir t.t.

Mokymai
Kadangi mūsų chebrytė pasišovė vykdyti vieną šaunų projektuką, gavome finansavimą, o taip pat ir kvietimą į seminarą “žaliems”. Tai štai mes dviese, su Mingaile, ir išlėkėm. Ten dar kartą pajutau tą nerealų jausmą, kai viskas vyksta pagal neformalųjį ugdymą: programa ideali, ne per daug įtempta, traineriai naudoja labai įvairius metodus, aplinka patogi - pilna skirtingo dydžio pufikų ir gali išsidrėbti, kaip tik nori. Bet esmė, kad jie info pateikia nedaug. Daugiausia užduoda gerus klausimus, apie kuriuos dažniausiai net nesusimąstom. Bet štai, padiskutavę atrandame labai daug. Tik paskui iš tų mūsų išsakytų minčių išvedam pvz programos kriterijai. Na, tarkim: per susipažinimo žaidimus, gavome užduotį išsiaiškinti trijų produltų kainas skirtingose miestelio parduotuvėse. Ir taip pat gyventojams padaryti ką nors gera. Gražus komandinis darbas! Tai mes darbų prisigalvojome. O ką daryti, kai parduotuvės jau uždarytos?…tai tų pačių žmonių ir pasiklausėm! Bekalbėdami išsiaiškinome miestelio bėdas, aktualijas. Tai ir buvo vienas iš programos kriterijų - kad savo projektais ne tik sau gėrį padarytumėm, bet įtrauktumėm bendruomenę, padarytumėm gera kitiems. Taip pat išdiskutavome, ko išmoksime ir kaip patobulėsime organizuodami projektą. Štai atsiskleidė ir antrasis kriterijus - mokomasis aspetktas. Ir viskas taip paprasta bei įdomu!
Žinoma, gavome kiek paprastos info apie buhalteriją, taip pat diskutavome, kaip jau savo suplanuotus projektus galime patobulinti.
<img src='http://farm1.static.flickr.com/157/361650824_a67083d5e7.jpg?v=0'>
Bet ne mažiau nerealūs buvo vakarai: iki išnaktų sėdėdavom kur nors, grodavom gitarom, dainuodavom, pasakodavom anekdotus (kartą visai nupušom: 3val anekdotų non-stop…tikrai žiauru). Kelis kartus užėjo noras apdiskutuot egzistencines temas. Tai jamėm viską: nuo psichologijos iki kelionių, nuo sporto iki homoseksualizmo. Super! Didelis tobulėjimas vyko ir būtent tų naktinėjimų metu. Čia dar vienas neformalaus ugdymo privalumas, kad žmonės proceso metu labai susidraugauja, laisvu laiku vistiek dalinasi patirtimi į temą. Dar vienas džiaugsmas, kad atsirado kontaktų, kuriuos palaikau iki šiol, su vienu vaikinuku tęsiam veiklas retkarčiais, o dar kitų pagalba pasikvietėme riterius į vasaros stovyklą!
<img src='http://farm1.static.flickr.com/71/361650821_d6bf355558.jpg?v=0' width='512' height='384'>
Nerealu, kad gavome didelę viso seminaro atsakaitą: nuo smulkaus veiksmo iki naudotų metodų aprašymų, taip pat visa teorinė medžiaga: jaunimo neformalus ugdymas, vadovavimo stiliai, komandos procesai, aktyvaus dalyvavimo lygmenys ir t.t. Skamba gal kiek egzotiškai bet viskas be galo įdomu ir naudinga ir tikrai ne taip jau baisiai sudėtinga!

Fotkių albumas
<div style=”text-align:center;width:194px;font-family:arial,sans-serif;font-size:83%”><div style=”height:194px;background:url(http://picasaweb.google.com/f/img/transparent_album_background.gif) no-repeat left”><a href=”http://picasaweb.google.com/EziukasSuKedais/Kulautuva”><img src=”http://lh5.google.com/image/EziukasSuKedais/Ra-SEOUapGE/AAAAAAAAAKw/wzjz9V0JoXA/s160-c/Kulautuva.jpg” width=”160″ height=”160″ style=”border:none;padding:0px;margin-top:16px;”></a></div><a href=”http://picasaweb.google.com/EziukasSuKedais/Kulautuva”><div style=”color:#4D4D4D;font-weight:bold;text-decoration:none;”>Kulautuva</div></a><div style=”color:#808080″></div></div>

Rodyk draugams

Rašyti komentarą